×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

به گزارش شبکه خبری بیان آنلاین از اراک، دولت دهم و یازدهم درحالی فعالیت خود را ۶ سال در کشور به پیش می‌برد که با هرکسی که حتی در ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان و اعتدالیون آبدارچی بوده حساب کرده است و در این مدت تمام بخش های کارگری، مدیریتی، اجرایی استان مرکزی در اختیار همین طیف بوده است.

اینها موید این است که اصلاح طلبان و اعتدالیون ۶ سال تمام در این استان حوزه های مدیریتی را تسخیر کرده و هر برنامه ای داشتند اجرا کردند و اینکه نتوانسته اند در بخش های کارگری، آلودگی هوا و… موفقیتی داشته باشند به سبب بی برنامگی و ضعف مدیریتی این دو طیف در استان بوده است.

در ماه اخیر طیف اصلاح طلب و اعتدال با دعوت از دو چهره محکوم امنیتی و قضایی که یکی با قید وثیقه آزاد بوده و دیگری به حکم دادگاه از سخنرانی و فعالیت سیاسی و رسانه ای منع شده بود حرکتی خزنده برای به آشوب کشیدن فضای دانشگاهی استان را کلید زدند تا انجا که پس از لغو برنامه از سوی هیئت نظارت دانشگاه، با چراغ سبز رئیس دانشگاه طیف اصلاح طلب و انجمن اسلامی دست به تجمع اعتراضی زدند.

اما شاهکار اصلاح طلبان با انتصاب “سروش فرهادیان” یکی از محکومان قضایی به عنوان رئیس ستاد اصلاح طلبان در استان بود، سروش فرهادیان که اصالتا از کردهای تحصیل کرده در استان مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک است در اواخر دهه ۷۰ با تیم احزاب منحله آشنا شد و در سال‌های آغازین دهه ۸۰ دانشگاه به ویژه سالن کوثر اراک که آن روزها محل تاخت و تاز سیاسی اصلاح طلبان بود فعالیت سیاسی رادیکالی خود را به نمایش گذاشت.

این درحالی بود که در آستانه پایان دولت اصلاحات و انتخابات ریاست جمهوری سروش فرهادیان در سخنرانی کنار دست تاج‌زاده از محکومان و زندانیان فتنه ۸۸ در سخنانی رادیکالی در سالن کوثر اراک درس‌های آموخته خود در مکتب اصلاح طلبان را پس داد هرچند به سبب سخنان بیان شده در کوثر اراک، سخنرانی تاج زاده در سالن امام علی(ع) اراک ناتمام ماند.

با این حال، بارها و بارها یادداشتهای فرهادیان در دوران فتنه و پس از آن برروی خروجی سایت‌های ضدانقلاب همچون روزآنلاین قرار گرفت و نشان داد این مهره سیاسی اصلاح طلب به کدام سمت و سو گرایش دارد تا آنجا که پس از فعالیت‌ در رسانه اصلاح طلب از جمله یاس نو، اقبال، شرق، اعتماد، بهار ، صبح آزادی، ایران فردا به نشریه روبه رو کوچ کرد تا با افکار رادیکالی خود در این رسانه مشغول به کار شود.

حضور یک محکوم قضایی- امنیتی در راس ستاد اطلاح طلبان در استان مرکزی

اما اوج هنرنمایی فرهادیان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ به نمایش درآمد، آنجا که وی در کنار رضا آستانه به عنوان مدیر در سایه ستادهای انتخاباتی حجت الاسلام روحانی نقش آفرینی می کرد تا انجا که براساس فیلم منتشر شده در خبرگزاری تسنیم استان مرکزی ۱۰ اردیبهشت ماه منتشر کرد نشان می داد صحنه گردان سخنرانی غیرقانونی و خلاف تصویب شورای تامین استان مرکزی “فائزه هاشمی” این فعال سیاسی اصلاح طلب بوده است، هرچند تمام سخنرانی‌های تهییجی و بعضا هنجارشکن در این ایام و تلاش فرهادیان و تیم همراهش به باخت روحانی در استان مرکزی در رقابت با حجت الاسلام رئیسی منتج شد.

با این حال درحالی فرهادیان به عنوان رئیس ستاد اصلاح طلبان منصوب شد که با جستجوی کوتاهی در اینترنت اخبار مرتبط با وی را آن هم تنها از رسانه های ضدانقلاب مانند رادیو فردا و… می توان پیدا کرد و البته اغلب اخبار مربوط به فرهادیان در مصاحبه با رفیق دوران دانشجویی وی در سال‌های ۸۲- ۸۶ و دوران حضور در اراک و امروز وکیل این مهره سیاسی شده، است یافت می‌شود تا آنجا که وکیل فرهادیان ۱۸ آذرماه ۹۸ اعلام کرد که موکلش در پرونده‌ای که با شکایت وزارت اطلاعات ایران برای او تشکیل شده بود، این روزنامه‌نگار به یک سال حبس و دو سال محرومیت از کار رسانه‌ای محکوم شده است.

وکیل فرهادیان،‌ روز دوشنبه ۱۸ آذرماه به وب‌سایت خبری اصلاحات‌نیوز‌ گفته که این سومین محکومیت این روزنامه‌نگار در سه سال گذشته و با اتهامی مشابه تحت عنوان فعالیت تبلیغی علیه نظام به حساب می‌آید، پرونده آخر این روزنامه‌نگار در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب با ریاست قاضی صلواتی بررسی شده است.

وکیل فرهادیان در ارتباط با پرونده‌های قبلی فرهادیان افزود: پیشتر، دادگاه انقلاب استان مرکزی نیز در سال ۱۳۹۵ موکلم را به هفت ماه زندان، آن هم به دلیل یک سخنرانی در روزهای انتخابات مجلس، محکوم کرده بود که در دادگاه تجدیدنظر این هفت ماه به جزای نقدی تبدیل شد.

به گفته این وکیل، پس از قطعی شدن حکم پرونده اول، مجددا با شکایتی از سوی پلیس اطلاعات و امنیت و به دلیل برخی نوشته‌های فرهادیان پرونده جدیدی در دادگاه انقلاب تهران برای او گشوده و منجر به صدور حکم یک سال حبس شد.

اصلاح طلبان که از روز اعلام نتایج بررسی تایید صلاحیت ها بر طبل اعتراض می‌کوبیدند با دستی پر و مهره‌های اصلی خود با ۲ گزینه سیاسی خود به عرصه انتخابات وارد انتخابات شوند.

شعارهای پوپولیستی اصلاحات و اعتدالیون با هشتک معترضیم

اصلاح طلبان با دو گزینه یکی رئیس ستاد یکی از سران فتنه۸۸ و دیگری یکی از مدیران دولت اصلاحات و بازنده رسمی انتخابات قبلی مجلس وارد عرصه انتخابات شده تا با استفاد هاز ظرفیت هنجارشکنانه و استفاده از نمادهای جنبش فتنه ۸۸ فضای امن استان مرکزی را مخدوش کرده و اقدامات ضدامنیتی را در دستور کار قرار دهد.

یکی از اقدامات دیگر این طیف سیاسی استفاده از هشتک معترضیم است که به تعبیر کارشناسان سیاسی ترغیب مردم به نافرمانی اجتماعی و آشوب طلبی را ترویج می‌دهد را به دنبال دارد که می‌طلبد دستگاه‌های نظارتی، امنیتی و شورای تامین استان مرکزی تا پیش از اینکه دیر نشده به موضوع ورود جدی داشته باشد.

اما اینکه اصلاح طلبان و اعتدالیون که ۶سال است که دولت را در اختیار دارند به وضع موجود در حوزه معیشت، زندگی و رفاه اجتماعی اعتراض دارند بیشتر شبیه یک جوک و طنز است و نشانگر اوج شارلاتانیزم رسانه‌ای و تبلیغی این جریان سیاسی است چراکه هرچه بر سرکارگران، معیشت مردم و رفاه اجتماعی آنها آمده براساس مدیریت کارگزارانی از طیف همین دست جناح سیاسی اصلاحاتی و اعتدالی بوده است.

به گفته یکی از کارشناسان سیاسی استان مرکزی باید این اقدام را جمع آوری رای کثیف از طریق مردم فریبی و حقه تبلیغی دانست چراکه طیف اصلاح طلب و اعتدالی به ویژه در دوره انتخابات ریاست جمهوری و باختشان در استان مرکزی دربرابر طیف انقلابی می داند که در بین مردم استان مرکزی دیگر جایگاهی ندارند بنابراین با چنین رفتار توام با فریب قصد در ایجاد موج نهییجی دارند.

اما یک نکته مهم در این میانه به شدت به چشم می خورد و باید مسئولان ارشد استان و مسئولان امنیتی بدان توجه ویژه داشته باشند و آنکه طیف اصلاح طلب و اعتدالی که امروز میان دار آنها یک محکوم قضایی است با هشتک معترضیم مردم را تشویق و ترغیب به نافرمانی اجتماعی و آشوب می کند و جادارد دادگستری استان مرکزی، استاندار به عنوان رئیس شورای تامین و مسئولان امنیتی با جدیت به موضوع ورود کرده و با مسببان این موضوع به شدت برخورد کنند.

از سویی از امروز به بعد هر آشوب، اغتشاش یا فتنه ای در استان مرکزی ه پای طیف اصلاحات و اعتدالی نوشته خواهد شد و به طور قطع ازین پس جریانات مطالبه گر در استان درصورت وقوع هرنوع اغتشاشی خواستار برخورد با این طیف به عنوان بسترسازان این اغتشاش و نافرمانی اجتماعی- مدنی خواهد بود.

استفاده از نمادهای ضدامنیتی و مشکوک در تبلیغات اصلاح طلبان

نکنه مهم دیگر استفاده از نمادهای آشوب گرانه در تبلیغات اصلاح طلبان است که با مشت که نمادی از کمونیست بوده، یا اشاره و استفاده از سران فتنه و فتنه گران ۸۸ با ایجاد بسترهای هنجارشکنانه در استان مرکزی مردم و جامعه را به سمت فتنه و اغتشاش سوق می دهد.

حال باید دید نظارت بر انتخابات از سوی هیئت بازرسی انتخابات و هیئت نظارت چگونه اجرایی خواهد شد چراکه قطعا پس از انتخابات با تشکیل چند پرونده ساده هیچ دردی از جامعه ای که این روزها مورد هجمه دروغ سازی و فرسی و حقه اصلاح طلبان قرار گرفته حل نمی شود.

به گزارش بیان آنلاین، این درحالیست که باید دید برخورد دستگاه قضایی با این طیف که در انتخابات ریاست جمهور سابقه زیرپا گذاشتن و لگدمال کردن مصوبات شورای تامین را نیز دارد این بار با این اقدام ضدامنیتی چیست؟

انتهای پیام/

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true