×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۵ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

به گزارش شبکه خبری بیان آنلاین از اراک، دکتر عباس خسروانی، مدرس دانشگاه در یادداشتی اختصاصی نوشت: امید بخشی به جامعه در گرو ارائه راهکارها و ایده های عقلانی و عملیاتی برای برون رفت از وضع موجود و بهبود شاخص های پیشرفت کشور است که باید در راس برنامه های جریان و گفتمان انقلابی قرار گیرد.تحقق آرمانها و اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم، بیش از هر چیز به امید نیازمند است.امیدی که توان اقناع افکار عمومی را داشته باشد و بتوانند به مشارکت مردم در انتخابات منجر شود.برای افزایش مشارکت مردمی، جریان انقلابی کار دشواری پیش رو دارد.

مردم امروز با مشکلات متعدد اقتصادی مواجه اند و بروز این مشکلات را ناشی از مدیریت غلط اقتصادی می دانند. عموم مردم تمایلی برای دسته بندی سیاسی مسئولان و نسبت دادن مشکلات به یک گروه و منزه کردن گروه دیگر ندارند.

آنها وقتی ببینند که شعارها و وعده های کسانی که با رای آنها بر مسند مسئولیت نشسته اند عملی نشده است رغبتی برای حضور در پای صندوق رای ندارند و لذا جلب نظر آنها برای حضور در پای صندوق رای کار آسانی نیست.

سوال این است که چگونه می توان صاحبان رای را در اسفند ماه پای صندوق رای آورد؟به نظر می رسد مشارکت حداکثری در شرایطی اتفاق خواهد افتاد که مردم به حل مشکلات خود و گرفتاری هایی که کشور به خصوص در بخش اقتصاد با آن مواجهه است امیدوار شوند، حال سوال این است که امیدواری چگونه ایجاد می شود؟

مردم اگر ببینند که جریانی به میدان آمده که گفتمان او نوید بخش آینده ای روشن است و برای این آینده، ایده ها و راهکارهای منطقی دارد و با اراده قوی و امید فراوان حضور یافته است حماسه سازی خواهند کرد.

جریان انقلابی برای تدوین برنامه ها و ایده های خود جهت خروج از وضع موجود و جلب اعتماد عمومی به سیاست ورزی عالمانه نیاز دارد که امروز خلاء آن احساس می شود.

تکثر و واگرائی اجازه ارائه یک ایده منسجم و قابل اعتماد را به جریان انقلاب نخواهد داد.سیاست ورزی عالمانه،باید همه ی معتقدان به انقلاب و ایده انقلابی گری را دور هم جمع کند و همه ی پتانسیل ها و توانمندی ها و روند ها را در جهت حل مشکلات و نیازهای حقیقی مردم بسیج کند.

سیاست ورزی عالمانه یعنی فهم دقیق از وضعیت موجود و اقتضائات آن، در گرفتن تصمیمات حساس در شرایط حساس با بیشترین بهره وری و کمترین خسارت.

امروز جریان انقلاب به عالمان سیاست ورز و نه سیاست زده که امتحان خود را پس داده اند و بیش از آنکه منافع کشور و انقلاب را مد نظر قرار دهند به فکر ماندن خود در صحنه سیاسی کشور اند نیاز دارد.

مسئله وحدت حداکثری و حضور یکصدا با برنامه ای واحد نیازمند سیاست ورزی عالمانه است، از سوی دیگر سیاست ورزی عالمانه نیازمند ساختار و سازمان سیاسی متناسب با شرایط و برنامه ها و ایده ها است.

سازمان های سیاسی گذشته جریان انقلابی،ضعف ها و قوت هائی داشته است که باید رصد و احصا شوند.سازمان سیاسی گذشته توان و ظرفیت اجماع حداکثری و و حدت و بسیج نیروها و پتانسیل ها را ندارد.

سازمان سیاسی برای انتخابات آتی باید گنجایش و ظرفیت پذیرش نیروهای بیشتری را داشته باشد و از قوت و استحکام لازم برای انسجام بخشی برخوردار باشد.

سازمان های سیاسی پیش ساخته، توان جذب حداکثری را ندارد.سازمان سیاسی باید برآمده از دل جریانات و احزاب انقلابی باشد و هر یک خود را در ساخت این سازمان سهیم بدانند و مسئولیت بپذیرند و به خروجی آن نیز متعهد باشند.انتخابات اسفند ماه به عنوان اولین انتخابات در گام دوم انقلاب میدانی برای سنجش سیاست ورزی جریان انقلاب و بهره گیری از ظرفیت مردم سالاری دینی در راستای تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب خواهد بود.

انتهای پیام/

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true