×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

به گزارش شبکه خبری بیان آنلاین از اراک، مردادماه امسال بود که مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر در استان مرکزی در نامه ای خطاب به وزیر بهداشت از سومدیریت سرپرست وقت و رئیس فعلی دانشگاه علوم پزشکی اراک به شدت انتقاد کرده و انتصاب وی را در جهت افزودن مشکلی بر مشکلات علوم پزشکی دانست.

این درحالی بود که مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان یکی از معضلات در دوران جمالیان در دوره سرپرستی را مشکلات شدید و عمده فرهنگی برشمرده بودند.

اکنون پس از گذشت ۴ ماه از آن نامه و انتصاب جمالیان به عنوان رئیس این دانشگاه، عملکرد رادیکالی و افراطی جریانات سیاسی در دعوت از محکومین و بازداشتی های امنیتی و فتنه حقایق نامه مجمع رهروان امر به معروف را بیش از پیش نمایان ساخت.

*** پوستر مراسم یادآور توهین دشمنان نظام اسلامی؛ تشابه پوستر و انیمیشن فرانسوی پرسپولیس

در هفته های گذشته انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی اراک با انتشار پوستری به رنگ مشکی که در وسط آن صندوق رای قرار داشت که از آن دودی خاکستری منتشر شده بود به کنایه به وضعیت و کشور اولین هنجارشکنی را نشان داده بود و جای سوال اینجاست با این همه المان سازی در یک پوستر آیا هیئت نظارت دانشگاه براین پوستر نظارتی داشته است؟

آنچه در این پوستر خود را نشان می داد تشابه این پوستر با انیمیشن ضدایرانی و ضدانقلاب پرسپولیس بوده که در سالهای گذشته با رنگ مشکی و به مشابه این پوستر به معرفی جامعه و کشور ایران اسلامی پرداخته و حال باید دید چه تشابهی بین آن انیمیشن دشمنان برون مرزی با چنین پوستری در دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد؟

*** حضور متهم امنیتی به عنوان سخنران برنامه علوم پزشکی اراک

اما اوج شاهکار ضدفرهنگی و امنیتی دانشگاه علوم پزشکی، حضور محمدرضا جلایی پور متهم امنیتی بود که وی در سال ۹۷ با وثیقه آزاده شده است.

محمدرضا جلایی پور درحالی به عنوان سخنران برنامه لغو شده از سوی دانشگاه، امروز از سوی دانشگاه علوم پزشکی اراک و انجمن اسلامی این دانشگاه دعوت شد که با جستجوی کوتاهی می توان گوشه ای از عملکردهای ضدامنیتی وی را یافت.

براین اساس، محمدرضا جلایی‌پور فرزند حمیدرضا جلایی پور متولد ۱۳۶۱، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، پژوهشگر اجتماعی و دانشجوی دکتری کالج سنت‌آنتونی در دانشگاه آکسفورد است، وی پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ سه بار دستگیر شد و در مجموع پنج ماه را در بازداشت انفرادی به سر برد.

جلایی‌پور مدیر و طراح پویش موج سوم (کمپین حمایت از محمد خاتمی و میرحسین موسوی) در انتخابات ۱۳۸۸ بود.

او در سال ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ به دلیل فعالیت‌هایش در انتخابات ۸۸ سه بار بازداشت شد و مجموعاً ۵ ماه را در بازداشت انفرادی به سر برد.

در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ به خاطر فعالیت‌هایش در کمپین‌های انتخاباتی و غیر انتخاباتی ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ پس از خروج از دفتر رئیس دولت اصلاحات مجدداً در تهران بازداشت شد.

او در تاریخ ۱۳ تیر ۱۳۹۷ پس از ۷۷ روز بازداشت با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

*** لغو مراسم از سوی مسئولان دانشگاهی

پس از این روز گذشته مسئولان دانشگاه اقدام به لغو مراسم کردند، موضوعی که رئیس نهاد رهبری دانشگاه های استان مرکزی درباره آن گفت:

*** آغاز شانتاژهای خبری و شارلاتانیزم رسانه از سوی اصلاح طلبان

غروب روز گذشته و پس از لغو مراسم رسانه های اصلاح طلب در فضای مجازی با دروغ پراکنی گسترده و با هجمه به مسئولان سعی در مظلوم نمایی و فرار رو به جلو داشتند تا به این سوال پاسخ ندهند چطور اقدام به دعوت از یک میهمان که متهم امنیتی است کرده اند؟ و از سویی مدیریت علوم پزشکی را از این موضوع که اصلا چرا و چطور به چنین برنامه ای مجوز داده شد برهانند.

هرچند عملکرد رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در مصاحبه و بازدیدهای پرشمار از رسانه های اصلاح طلب نزدیک به طیف احزاب منحله که از قضا سبقه نامبارکی در این انجمن های اسلامی دارند موید همراهی کامل رئیس دانشگاه با این جریان است.

*** وقاهت با انتشار بیانیه از سوی انجمن اسلامی علوم پزشکی اراک

براساس اخبار واصله امروز برخی از دانشجویان با همراهی انجمن اسلامی ضمن اعتراض به موضوع لغو این برنامه در نهایت ساعاتی پیش با وقاحت کامل به انتشار بیانیه ای سراسر توهین و تهمت روی آوردند که با توجه به اهمیت موضوع پاسخ بیانیه این انجمن به شرح زیر از سوی بیان آنلاین منتشر می شود:

*** پاسخی به یک بیانیه سراسر توهین از سوی انجمن اسلامی علوم پزشکی اراک: “درخانه اگر کس است یک حرف بس است”

فَأَمَّا الَّذینَ فی قُلُوبِهِمْ زَیغٌ فَیتَّبِعُونَ ما تَشابَهَ مِنْهُ ابْتِغاءَ الْفِتْنَةِ [آل عمران/۷]؛ آنان که در دل ‌هایشان انحراف است، تنها آیات متشابه را پیروی می‌ کنند تا به این وسیله فتنه به پا کنند.

هنوز الفاظ تند و تلخ آخرین ۱۶ آذر دولت اصلاحات در کام دانشجویان مزه مزه می شود که رئیس دولت اصلاحات با تندی و برخورد زننده آنان را تهدید به اخراج از سالن می کرد.

جریانی که با شعارهای خوش رنگ لعاب همچون زنده باد مخالف من از مردم رای گرفتند و به محض رسیدن به مسند قدرت و کسوت منتقدان را به جهنم حواله داده و آنان را عده ای بی شناسنامه، بزدل و… نامیدند.

توهین، افترا و حتی هجمه علیه نظام از باغیان انقلاب و فتنه گران امری دور از ذهن نیست آن گاه که در فتنه ۸۸ به حافظان امنیت کشور رحم نکردند و هنوز کلیپ دردآور عریان کردن این مدافعان امنیت از سوی جریان فتنه در ظهر عاشورای ۸۸، سنگ اندازی به نمازگذاران عزادار ۸۸، شعارهای ضدنظام و اصل نظام یعنی ولایت این طیف فراموش نشده است.

کسانی که دربرابر دموکراسی نظام اسلامی شعبان بی مخ وار وارد عرصه شدند تا حلاوت و شیرینی یک افتخار بزرگ برای نظام و مردم را در سال ۸۸ و فتنه افروزی به کام ملت و نظام اسلامی تلخ کنند، همانطور که در جریان سال ۳۲ در پی کودتای ۲۸ مرداد، شعبان بی مخ نقش دست اوّلی در کودتای خیابانی طرفداران شاه و ارتش طاغوتی شاهنشاهی علیه ملت را بازی کرد.

امروز بار دیگر بازیگران فتنه و پیاده نظام های آن با اقتدا به شعبان بی مخ، بار دیگر تلاش دارند با ایجاد فضای مسموم و شارلاتانیزم رسانه به جنجال و هیاهوآفرینی در دانشگاه ها با همراهی و سکوت محض مدیران دانشگاهی دست بزنند.

دروغ پراکنی انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی که تکمیل گر پازل دروغ سازی و انتشار مطالب کذب انجمن اسلامی دانشگاه اراک است را باید آنجا جستجو کرد که در دانشگاه هیئت نظارت ۳ نفره مسئولیت صدور یا لغو مجوز برنامه ای را به عهده دارند به طوری که در دعوت از برخی چهره های انقلابی برخی دانشگاه های استان با همین بهانه به لغو برنامه های آنان در طول چند سال اخیر اقدام نمودند.

از سوی دیگر برای شفاف شدن دروغ محض و کذب انجمن اسلامی درباره فشارها یادآور می شویم، در جریان انتخابات مجلس و ریاست جمهوری که یکی از دانشگاه های اراک به سبب حضور برخی پیاده نظام های ستادگرم کن طیف اصلاح طلب به باشگاه سیاسی و ستاد انتخاباتی بدل شده بود از ورود غیردانشجوها و حتی خبرنگاران ممانعت می شد که این موید این مطلب است که در مجموعه های دانشگاهی براساس قوانین کشور بخش های نظارتی دانشگاهی اعمال نظر دارند تا برون دانشگاهی که این نشانگر دروغ سازی محض جریان اصلاح طلب و این انجمن است.

با این حال، انجمن اسلامی علوم پزشکی اراک و شخص رئیس دانشگاه که فضا را به این طیف واگذار کرد باید پاسخ دهند براساس کدام استدلال از یک فعال فتنه، یک متهم امنیتی که با قرار وثیقه از زندان خارج شده دعوت کرده اند؟

اینان که مدعی مردمسالاری و قانونمندی هستند پاسخ دهند وقتی برای نظام جمهوری اسلامی ایران فتنه و بازیگران این فتنه خط قرمز به شمار می روند برچه مبنایی از بایدها و نبایدها و خطوط قرمز انقلاب و نظام عدول کرده اند؟

هرچند این طیف به جای اتیکت زنی و فرار رو به جلو دلیل اصلی لغو برنامه را از مسئولان دانشگاهی بخواهند که مجوز چنین برنامه ای را صادر کردند.

از سویی، ثمره جنبش دانشجویی و حرکت دانشجویان اصیل انقلابی دانشجویان بزرگی مانند شهید دیالمه است که در افشای سران فتنه و فتنه گران در صف نخست جریان انقلابی حضور داشته اند و مردم ایران اسلامی هیچگاه به جریان فتنه و فتنه گر افتخاری نداشته و قطعا مایه شرم ملت مسلمان ما فتنه گران و همان هایی هستند که با شعارهای انحرافی در فتنه ها تلاش داشتند تا مانند جنگ صفین پشت معاویه و عمرعاص ها مخفی شده و شمشیر بران علی(ع) و انقلاب را از گردن فتنه دور کنند.

به گزارش بیان آنلاین، انتظار از شورای تامین استان مرکزی، دستگاه قضایی و امنیتی استان در آستانه انتخابات این است با مسببان دعوت از عناصر فتنه که زمینه ساز فتنه بزرگتر هستند که قطعا برای بعد از اعلام تایید صلاحیت ها از سوی شورای نگهبان آماده کارزار علیه نظام هستند برخوردی قاطع داشته باشند.

به گزارش بیان آنلاین، انتظار از شورای تامین استان مرکزی، دستگاه قضایی و امنیتی استان در آستانه انتخابات این است با مسببان دعوت از عناصر فتنه که زمینه ساز فتنه بزرگتر هستند که قطعا برای بعد از اعلام تایید صلاحیت ها از سوی شورای نگهبان آماده کارزار علیه نظام هستند برخوردی قاطع داشته باشند.

چراکه چنین موج سازی با علم به اینکه مهره دعوتی یک فعال فتنه و متهم امنیتی است و برنامه ینز لغو می شود به دنبال التهاب سیاسی و امنیتی در استان برای خط و نشان کشیدن برای نظام هستند که اگر امروز با آنها برخورد قاطعی نشود به زودی در امن ترین استان کشور از نظر امنیت و نظم عمومی شاهد جولان بیش از پیش اراذل سیاسی و فتنه گران خواهیم بود.

انتهای پیام/

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true