×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۵ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

اراک- به گزارش شبکه خبری بیان آنلاین، خبرگزاری فارس نوشت: سامه ابتهاج در حاشیه کارگاه آموزشی تجاری سازی و توسعه اکوسیستم صنایع خلاق استان مرکزی اظهار داشت: برنامه های هدفمند برای بهبود سهم ایران از نیروی کار خلاق باید با کمک همه دستگاه ها و سازمان های مردم نهاد توسعه یابد و باید سهم صنایع خلاق در تولید نا خالص ملی افزایش یابد.

مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: شبکه سازی، تقویت توسعه اکوسیستم خلاق، تقویت و تشکیل شرکت های کوچک و متوسط، بهبود فرآیند تعاونی های خلاق و توجه به سازمان های مردم نهاد را از جمله راهکار توسعه اقتصاد خلاق است.

ابتهاج افزود: یکی از شاخه های مهم در اقتصاد که کشور ایران در آن حرکت کندی داشته حوزه گردشگری است و بزرگترین اتفاق برای یک گردشگر لذت بردن از داشته های محیطی و معنوی هر جامعه محسوب می شود که این مهم با توجه به شرایط کشور ما قابل برنامه ریزی و توسعه است.

وی عنوان کرد: ایران در صنعت گردشگری نیازمند توسعه زیرساختی است تا بتواند از این محل ارز آوری مطلوب داشته باشد.

معاون مدیر کل اجتماعی و فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تحقیقات بازار در ایران باید به صورت هدفمند توسعه یابد تا گردشگر برای سفر به شهرها ترغیب شود.

وی ادامه داد: سه دشت شامل فراهان، گرگان و مغان از نظر طبقه انسانی خلاق و حاصل خیزی شرایط اقلیمی مزایای متعددی دارند اما تاکنون کمتر به آنها پرداخته شده است.

اابتهاج اضافه کرد: در حوزه گردشگری طبقه انسانی خلاق نباید بی برنامه، ناامید و سرخورده باشد بلکه می توان با هم افزایی، توانمندسازی و افق دید تعریف شده کاستی های موجود را به سرعت رفع کرد.

وی افزود: پارک علم و فناوری بهترین بستری است که با گردآوری همه نیازها می تواند به توسعه صنایع خلاق کمک کند و سکوی پرش برای توسعه صنایع خلاق به ویزه در حوزه گردشگری باشد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true