×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ دی - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش شبکه خبری بیان آنلاین از اراک، در هفته جاری خبری در میان رسانه ها دست به دست شد مبنی بر اینکه مجید آنجفی، عضو هیات مدیره باشگاه آلومینیوم به دلیل مشکلات و اختلافات موجود در هیات مدیره و همینطور مشکلی که ظاهراً در اساسنامه این باشگاه وجود دارد دیگر در جلسات هیات مدیره شرکت نخواهد کرد.

در حالی که تیم فوتبال آلومینیوم با وجود هزینه چند ده میلیاردی در لیگ دسته اول، نتایج قابل قبولی کسب نکرده است و در هفته اخیر و در بازی خانگی این تیم همین مسئله صدای اعتراض کم سابقه هواداران به عملکرد مدیریت باشگاه و سرمربی آن را نیز به همراه داشت حواشی پیرامون این عملکرد کماکان ادامه دارد.

در برنامه زنده تلویزیونی همگام با ورزش در هفته ای که گذشت کارشناس برنامه در اظهار نظری عجیب در خصوص شرایط باشگاه اعلام کرد مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره، اعلام کرده اند با تغییر سرمربی موافق اند اما در ادامه این موضوع از ناحیه باشگاه تکذیب شد.

موضوعی که البته تکذیب آن زمانی زیر سوال رفت که یک روز بعد در بسیاری از رسانه ها آمد که مجید آنجفی نایب رییس هیات مدیره در اعتراض به رفتار غیر حرفه ای و تشکیل جلسات غیر رسمی متعدد توسط برخی اعضای هیئت مدیره، دخالت در امور تیم ، کادر فنی و بازیکنان، برقراری ارتباط با برخی گزینه های مربیگری و… تا اصلاح اساسنامه و افزایش اختیارات مدیرعامل در جلسات هیئت مدیره باشگاه آلومینیوم شرکت نخواهد کرد.

موضوعی که درست به مانند شنیده های ما از اطراف باشگاه آلومینیوم نشان می دهد حرف‌های کارشناس برنامه آنقدرها هم بیراه نبوده است.

در این میان موارد مطرح شده در خصوص مجید آنجفی، رییس فعلی سازمان جهاد کشاورزی و عضو هیات مدیره باشگاه آلومینیوم که جزییات آن و عدم تکذیب این جزییات از سوی وی، نشان می دهد که به احتمال فراوان از سوی خود وی در اختیار رسانه ها قرار گرفته است، در شرایطی بیان می شود که اصل حضور آنجفی در هیات مدیره باشگاه به دلیل قانون منع تصدی بیش از دو شغل غیرقانونی به حساب می آید و اصلا مشخص نیست چرا و چگونه وی در آغاز راه علی رغم حضور در جایگاه ریاست سازمان جهادکشاورزی به عضویت هیات مدیره باشگاه آلومینیوم و نایب رییسی آن در آمده است.

غیرقانونی بودن حضور وی در هیات مدیره، بر اساس اصل ۱۴۱ قانون اساسی عنوان می شود. اصلی که در آن در خصوص ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل به صراحت اعلام شده است که مدیران و حتی کارمندان دستگاه‌های دولتی نمی توانند همزمان بیش از یک شغل را تصدی نمایند.

در خصوص عضویت در هیات مدیره نیز در تبصره ۴ این ماده قانونی آماده است: مدیریت عامل یا عضویت در هیأت مدیره انواع شرکت‌های خصوصی ج ز‌شرکت‌های تعاونی ادارات برای کارکنان دولت ممنوع است و متخلف از این قانون به انفصال خدمت موقت از ۶ ماه تا یکسال محکوم می‌شود.

حال به نظر می رسد دستگاه‌های نظارتی با توجه به این شرایط به این عضویت غیرقانونی ورود کردند و پیگیر برخورد با متخلفین هستند و بر همین اساس آنجفی که عرصه را برای ادامه همکاری تنگ دیده است با استفاده از فضای رسانی سعی دارد افکار عمومی را از اصل ماجرا منحرف کرده و بقول معروف روغن ریخته را نذر امامزاده کند تا علاوه بر کناره گیری از هیات مدیره باشگاه به این طریق بر عملکرد ضعیف خود و دیگر مدیران باشگاه آلومینیوم نیز سرپوش بگذارد.

از سوی دیگر مجید آنجفی که همزمان با انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی مدیرعامل باشگاه آلومینیوم بود و حرف و حدیثهای بسیاری پیرامون مدیریت وی در آن زمان در میان اذهان عمومی رد و بدل می شد بطوری که “کریمی” نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با یکی از خبرگزاری ها اعلام کرده بود پرونده سو استفاده های کلان و تخلفات در باشگاه فرهنگی ورزشی آلومینیوم اراک برای پیروزی جریان سیاسی خاص همچنان مفتوح و در دست بررسی است.

با این اوصاف بنظر می رسد ادامه حضور وی در هیات مدیره باشگاه آلومینیوم در حوالی انتخابات بار دیگر شائبه هایی از این قبیل را تقویت کرده و از لحاظ سیاسی نیز فضای انتخاباتی را تحت تاثیر سو قرار خواهد داد.

انتهای پیام/

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true