×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۲ اسفند - ۱۳۹۹  
true
false

اراک- به گزارش شبکه خبری بیان آنلاین، مسئله فرهنگ یک جز بسیار مهم و پرکار در هرجامعه‌ای است، در هر کشور و جامعه‌ای افراد و سازمان‌های بی‌شماری را می‌توان نام برد که با فعالیت‌های خود در حوزه‌های فرهنگ آن جامعه اثرگذارند.

اما متاسفانه در مرکز استان مرکزی یکی از مهم‌ترین بخش‌های فرهنگی یعنی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری اراک با کم‌کاری خود نه‌تنها در راستای اعتلا و توسعه فرهنگ ایرانی اسلامی تلاش نکرده بلکه مواردی را انجام داده که بازتاب‌های چندان خوشایندی در جامعه و به‌ویژه شهر اراک نداشته است.

آخرین اقدام این سازمان به‌اصطلاح فرهنگی دعوت از فردی به نام ش.الف با عنوان دکتر روانشناسی برای شرکت در یک همایش روانشناسی در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه امسال بود که با اقدام به موقع نیروی انتظامی استان مرکزی وی به‌سبب جعلی بودن عنوان دستگیر شد.

دکتر جعلی آزاد شد

 در ۱۹ اردیبهشت ماه معاون دادستان عمومی و انقلاب اراک با اشاره به دستگیری آقای ش.الف گفت: آقای الف که به دعوت شهرداری اراک برای شرکت در یک همایش روانشناسی به این شهر سفر کرده بود به اتهام استفاده از عناوین غیرمجاز علمی تفهیم اتهام و با قرار کفالت آزاد شد.

عباس صالحی افزود: براساس گزارشات رسیده به مرجع قضایی، نامبرده دارای مدرک مرتبط با روانشناسی نبوده و دانشگاه تهران نیز اخذ هرگونه مدرک متهم را رد کرده است.

 وی تصریح کرد:  آقای ش. الف جلسات متعددی را با موضوع مربوط به حوزه روانشناسی در نقاط مختلف برگزار می‌کرده که مستندات موجود نشان می‌دهد نامبرده هیچ گونه مدرکی در این خصوص نداشته و نامبرده هم به نداشتن هرگونه مدرک مرتبط با حوزه روانشناسی اذعان کرده است.

دخالت نکردن شورا در کارهای اجرایی

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای شهر اراک نیز در این زمینه به خبرنگار تسنیم گفت: شهرداری استقلال عمل داشته و باید طبق قانون رفتار کند و به همین نسبت پاسخگو هم باشد.

مرتضی سورانه افزود: شورا در اجرا دخالت نمی‌کند، چراکه جایگاه شورا تقنین و تصویب برنامه پیشنهادی سالانه شهرداری است و بر چگونگی اجرا نظارت داشته و در صورت لزوم ورودبه نظارت و پرسش می‌کند.

بی‌برنامه‌گی‌های سازمان فرهنگی شهرداری اراک ادامه‌دار است

به‌گزارش تسنیم این اتفاقات در حالی رخ داده که وقوع چنین بی‌برنامه‌گی و عدم نظارت در مجموعه‌ای که باید ناظر و مجری برنامه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری باشد مسبوق به سابقه بوده و در برهه‌های مختلف شاهد اتفاقات غیرفرهنگی در مجموعه سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری اراک بوده‌ایم.

برگزاری جنگ‌هایی به‌نام جنگ‌های شبانه یکی از برنامه‌هایی است که تابستان ۹۶ انتقادات گسترده‌ای به همراه داشت، برگزاری جشن شادی و پای‌کوبی در شب شهادت حضرت مسلم(ع) تا برنامه‌های توام با شوخی‌های خارج از عرف، زننده و خارج از شئونات اسلامی و همچنین برنامه‌های مختلف که به تک‌خوانی مجری زن از اقدامات سازمان مذکور بوده که انقادات بسیاری را به همراه داشته است.

اما اوج این اتفاقات غیرفرهنگی در مجموعه شهرداری انتشار ویژه نامه بهار ویژه نوروز بود که در حرکتی غیرفرهنگی فرقه ضالهبهایی را به‌عنوان یک دین رسمی در اراک معرفی کرده است، حال آنکه استان مرکزی و مفاخر آن مانند امیرکبیر از پیشگامان مبارزه با این فرقه ضاله بوده‌اند.

استفاده از روانشناس جعلی نشان داد هیچ پیوست فرهنگی و اتاق فکر تخصصی در پشت کارهای سازمان فرهنگی و هنری شهرداری نبوده و تمام برنامه‌های این سازمان براساس تفکرات فردی و شخصی تصمیم‌گیری می‌شود.

به‌گزارش بیان آنلاین، این در درحالی است که باتوجه به برخورد قضایی صورت گرفته و حذف عنوان دکتر از پیشوند ش.الف اصرار استفاده مجموعه فرهنگی شهرداری اراک از این شخص شائبات گسترده‌ای به همراه داشته که در پس پرده، چه معامله‌ای صورت گرفته که اشخاصی مصر به حضور این فرد در اراک هستند.

گزارش از پریسا مهراد

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true